• Je známo, že jak meditace, tak jóga pomáhají skvěle proti pocitům úzkosti, stresu či dokonce deprese - pokud jste tedy pacienty potýkajícími se s těmito psychickými neduhy, čtěte dále a dozvíte se, které konopné odrůdy vám mohou pro dosažení kvalitní meditace pomoci nejlépe.

Konopí a meditace jdou ruku v ruce již snad od vzniku prvních náboženských a spirituálních tradic lidstva. (Více v článku "Konopí v náboženstvích světa")

Zajímavé je, že introspektivní vlastnosti účinku konopí jsou u mnohých osob velmi oblíbené a hojně využívané dodnes - například při dnes velmi moderních, meditačních praktikách. Ať už meditujete v klidu domova nebo při lekcích jógy, dost možná vás napadlo propojit a "okořenit" tuto praktiku trochou léčebného konopí.

Někteří sice upřednostňují praktikování svých chvílí reflexe ve střízlivém stavu vědomí, avšak pro ty z vás, kteří by chtěli otestovat, jaká je meditace po užití léčebného konopí na předpis jsme sestavili následující seznam 4 nejoblíbenějších odrůd pro meditaci, dle vlastních zkušeností a recenzí uživatelů serveru Leafly:

1. Northern Lights

Napříč svým velmi populárním sedativním účinkům je legendární odrůda Northern Lights velmi vhodná i pro aktivnější formy meditace, jako je například jóga. Uživatelé této odrůdy popisují následující:

Indaking: "Jedna z nejvíce duševně povznášejících a senzačních odrůd, se kterou jsem měl tu čest. Běžně ji užívám před svou pravidelnou lekcí jógy. Jóga a Northern Lights si, alespoň podle mě, sednou naprosto báječně."

Ayanme: "Jsem zkrátka nadšen pokaždé, kdy se mi Northern Lights dostane do rukou. Tato odrůda je pro mě jednou z naprostých favoritů - ideální doba užití této indiky je před meditací, jógou či rozjímáním. Pokaždé se po jejím užití cítím hluboce spokojen."

2. Laughing Buddha

Jak již napovídá samotný název, Laughing Budda je typickou sativou, která se hodí jak proti například Fibromyalgii, tak proti úzkosti a depresi. Tato duch povznášející odrůda je také perfektně vhodná pro chvíle introspekce, jelikož dokáže vřele odlehčit mysl a umožnit tak hlubší pochopení jak sebe sama, tak okolního světa.

CapnMaryJane: "Po užití této odrůdy prožívám opravdové chvíle klidu a vyrovnanosti. Dokonce jsem byla schopna delší meditace, což pro mě není zrovna typické - za střízlivého stavu mám problémy s udržením vnitřního klidu."

Konopí marihuana meditace

3. Hindu Kush

Propojit Hindu Kush se starými Hinduistickými zvyky zkrátka dává naprostý smysl. Pro ty, kteří trpí na problémy s koncentrací je Hindu Kush skvělým společníkem ke každodenní meditaci.

Pyronymph: "Pro mě zdaleka nejoblíbenější odrůda pro vyvolání hlubokého, koncentrovaného meditačního stavu."

4. AK-47

Používat odrůdu s názvem AK-47 jako pomůcku k meditaci možná zní zprvu trochu protichůdně, hodně uživatelů je však touto ironií ve výsledku mile překvapeno. Pro začátečníky se však hodí varování: tato odrůda patří mezi velmi silné hybridy, pokud jste tedy náchylní k pocitům úzkosti vyvolaným vysokým obsahem THC, začněte raději s malými dávkami.

Chill_Panda: "Po AK-47 se cítím skvěle relaxovaný a otevřený novým pohledům na věc. Skvěle se mi po něm dostává do takzvaného "zen" stavu mysli.

Semínka všech zde popsaných odrůd jsou dostupná v nabídce na našem e-shopu.

*Všechny zde popsané účinky konopí jsou pouze orientační a vysoce individuální. Vždy dbejte na svůj vlastní úsudek a zkušenosti.

Obrázky:  redonline